0 medlemmar och 1 gäst tittar på detta ämne.
Nåt som irriterar mig OERHÖRT är torkarautomatiken på våra KIA Sportage, den har regnsensor, men inget fast läge för intervalltorkning, och när det just regnat så det kommer en fin "dimma" från framförvarande bilar kan ju rutan sätta igen rätt fort, men då startar den inte på regnsensorn, man får hela tiden hålla på och fippla spakjäveln fram och tillbaks för att den skall torka rutan ren.Att ha torkarna på hela tiden när det bara kommer lite vattensprut är lika frustrerande.OM Kia inte fixar detta på kommande modeller så blir det ingen mer KIA för mig i alla fall.HUR SVÅRT KAN DET VARA!!!
Tyvärr är det så på många bilar. "intervalläget" är = automatiken och första fasta läget är för fort... helt idiotiskt..
Det visar sig att min gamla Skoda utan all lyx verkar ha de finesser ni med fin bilar saknar kan ju tom ställa intervallen i intervall läget
Jag är tydligen den enda i världen som irriterar mig på det där.
Mmm, länken funkar inte för mig i alla fall.