Hei!
Jeg har lagt fire slynger i mitt hus og koblet dem opp på en fordeler, men jeg er usikker på hva jeg trenger i tillegg og hvordan det skal kobles sammen. Kanskje noen her som har noen tips?
Det er idag koblet helt likt som på bildet øverst til venstre (itillegg til at slyngene er tilkoblet fordeleren og regelmotorene er koblet opp mot termostatene):
http://www.rothscandinavia.no/golv_reglersystem.php?#10Slik jeg forstår det så trenger jeg i tillegg ekspansjonskar, manometer, microbobleutskiller(lufting?), sirkulasjonspumpe, sikkerhetsventil. Noe mer?
Hvor stort ekspansjonskar og pumpe trenger jeg, og hva med dimensjonering på rørene imellom. Noen som kan tegne et forslag til skjema slik jeg kan koble det?
Og hvordan funker dette med bypass egentlig?
Planen er etterhvert å koble til en KWsmart. Noen som har noen erfaringer med den? Noen som vet hvilken elkassett som passer til KWsmart? Har er skjema over kwsmart systemet, det gir svar på noe, men blir altså ikke helt klok på det jeg spør om over.
http://www.abk.as/downloads/registred/manualer/kwsmart/ABK-kWsmart-hovedskisser-Ror-El-6kW.pdfJeg har 120kvm med 20mm gulvvarmerør over to etasjer, 4m opp til øverste etasje fra fordeler.
Huset er for øvrig fra 1916, av mur og uisolert pr idag.
Er veldig takknemmelig for svar!
Nils Arne